Σάββατο 25 Μαρτίου 2017

Πέρασε με άγχος από την Χαλκίδα ο Άρης, 80-77 την Κύμη

Αν και δυσκολεύτηκε και χρειάστηκε τη διαδικασία της παράτασης, ο Άρης πήρε το διπλό στην έδρα της Κύμης στη Χαλκίδα επικρατώντας με 77-80.Οι "κιτρινόμαυροι" παρουσιάστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων στο δεύτερο ημίχρονο, μετά από ένα
εξαιρετικό 2ο δεκάλεπτο και βρέθηκαν ακόμα και να κυνηγούν το σκορ, μέχρι το άστοχο σουτ του Ντραγκίσεβιτς 2 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη της κανονικής διάρκειας (71-71).

Οι κακές επιλογές των γηπεδούχων και η συγκέντρωση του Άρη στο έξτρα 5λεπτο έπαιξαν το ρόλο τους για να φύγει η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη με το διπλό από την Χαλκίδα.
Στο τέλος πάντως, ο Άρης είχε 0/4 βολές και έπαιξε με τη φωτιά, ωστόσο, η Κύμη δεν κατάφερε να κάνει νέα ανατροπή και συμβιβάστηκε με την ήττα...